جراحی بازسازی بدشکلی های گوش( اتوپلاستی)

بسیاری از افراد از ظاهر و اندازه گوش های خود ناراضی می باشند با استفاده از جراحی بازسازی بدشکلی های گوش ( اتوپلاستی ) می توان این مشکل را برطرف کرد و جلوه زیبایی را در گوش فرد ایجاد نمود. در برخی از افراد گوش ها حالت بیرون زده دارند که این امر موجب می شود ظاهر بدی در چهره فرد ایجاد شود با جراحی زیبایی گوش می توان مشکل بیرون زدگی گوش را برطرف نمود.

اتوپلاستی

جراحی اتوپلاستی عملی است که در طی آن اندازه، و موقعیت گوش ها تغییر می کند. زمانی گوش ها روند رشد خود را طی کرده باشند و به اندازه نهایی خود رسیده باشند و فرد از ظاهر و شکل گوش های خود ناراضی باشد  عمل اتوپلاستی برای بازسازی شکل ظاهری گوش ها انجام می گیرد

چرا عمل جراحی زیبایی گوش انجام می شود؟

در صورتی که گوش ها نسبت به هم متقارن نباشند و یکی از گوش ها نسبت به دیگری بالاتر قرار گرفته باشد می توان با استفاده از جراحی اتوپلاستی این مشکل را برطرف کرد.

در صورتی که گوش ها نسبت به سر بزگتر باشند و با سر تناسب کافی نداشته باشند.

درصورتی که گوش ها حالت برجسته و بیرون زده داشته باشد

در اثر وارد شدن ضرب سنگین گوش ها دچار آسیب زدگی شوند و شکل و ظاهر خود را از دست بدهند

روش انجام جراحی بازسازی بدشکلی های گوش( اتوپلاستی)

در جراحی اتوپلاستی در کودکان بیماران توسط متخصص بی هوشی تحت بی هوشی عمومی قرار می گیرند و در بزرگسالان بیمار تحت بی هوشی موضعی قرار می گیرد و پس از آن پزشک برای دسترسی به غضروف گوش یک برشی در پشت گوشت ایجاد می کند و پس از آن پوست اضافی و بافت های اضافی برداشته می شود و برش ایجاد شده توسط بخیه های جذبی بسته می شود. عمل جراحی اتوپلاستی بسته به وسعت عمل معمولا بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد . در صورتی که گوش ها حالت بیرون زده و بزرگی داشته باشند با استفاده از تکنیک اسکورینگ (برداشتن پوست از پشت گوش و برش غضروف) گوش تغییر موقعیت می دهد و محل گوش به اطراف سر نزدیک تر می شود.

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 19 + 11 =