انواع سینوزیت و درمان آن

سینوزیت به دو نوع حاد که کمتر از یک ماه و نوع مزمن که به بیش از ۳ ماه طول می کشد تقسیم می شود

انواع سینوزیت

انواع سینوزیت

سینوزیت حاد

علت بروز سینوزیت حاد در اغلب اوقات ویروس سرما خوردگی می باشد، اکثر بیماران به نوع حاد سینوزیت مبتلا می شوند .شروع سینوزیت حاد و بهبود آن می تواند حدود یک تا دو هفته باشد ولی در برخی از مواقع ممکن است این بیماری مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد تا بهبودی صورت گیرد.

علائم سینوزیت حاد

  • گرفتگی و انسداد بینی
  • خروج ترشحات غلیظ از بینی به رنگ زرد یا سبز
  • سردرد
  • سرفه
  • بوی بد تنفس
  • احساس کوفتگی و خستگی مفرط
  • کاهش حس بویایی

بیماران مبتلا به سینوزیت حاد ممکن است دچار علائم دیگری مانند تاری دید، تنگی نفس و تب شوند که در این حالت حتما باید به یک پزشک متخصص مراجعه نمایند تا درمان هر چه سریعتر صورت گیرد دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی در درمان سنیوزیت تخصص بسیار بالایی دارند، افراد مبتلا به سینوزیت می توانند از طریق راه های ارتباطی زیر برای درمان سینوزیت خود اقدام نمایند .

درمان سینوزیت حاد

برای درمان سینوزیت حاد، پزشک مسکن، ضد التهاب، آنتی بیوتیک و قطره های بینی تجویز می کند که باید بطور مداوم و طبق دستور مصرف شود.  شست و شوی مرتب  سینوس ها می تواند کمک شاینی در درمان سینوزیت حاد کند .  می توانید شست و شو بینی را با سرم و با استفاد ه از یک سرنگ ۳۰ سی سی انجام دهید، انجام این کار می تواند باعث پاکسازی ترشحات شود .

سینوزیت مزمن

سینوزیت مزمن نسبت به سینوزیت حاد به مدت زمان بیشتری برای بهودی نیاز دارد، درمان این نوع از سینوزیت نسبت به سینوزیت حاد دشوار تر می باشد، افرادی که مبتلا به سینوزیت مزمن هستند از گرفتگی بینی و عدم تنفس از راه مجرای بینی خود بسیار شکایت می کنند برای دریافت اطلاعات بشتر در زمینه سینوزیت و راه های درمان آن می توانید به مقاله سینوزیت مراجعه نمایید

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

 

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *