تشخیص سرطان حنجره

هر تغییر در صدای انسان می تواند از علائم ابتلا به بیماری سرطان حنجره باشد.در درمان سرطان حنجره تشخیص زود به هنگام نقش بسیار مهمی دارد . در زیر در رابطه با روش های تشخیص سرطان حنجره توضیحاتی داده شده است تا در این زمینه اطلاعات لازم را بدست اورید .

تشخیص سرطان حنجره

تشخیص سرطان حنجره

معاینه

در صورتی که علائمی از این بیماری مشاهده کردید حتما به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید هرگونه تغییر در صدای انسان و یا وجود توده یا تومور در حنجره و گلو را با معاینه بالینی می توان تشخیص داد.

تصویر برداری

برای تشخیص سرطان از تصویر برداری سی تی اسکن استفاده می شود با استفاده از این روش می توان میزان درگیری غدد لنفاوی مجاور و پیشرفت سرطان به سایر بافت های دیگر را تشخیص داد .

در برخی از موارد برای تشخیص از ام ار ای استفاده می شود که به نسبت سایر تصویر برداری ها کاربرد کمتری دارد . زیرا امواج مغناطیسی در رابطه با این سرطان اطلاعات دقیقی را در اختیار پزشک نمی گذارد .

به منظور تشخیص درگیری شش یا قفسه سینه ممکن است برای بیمار عکس برداری با اشعه ایکس در نظر گرفته شود .

نمونه براردی

نمونه برداری یا همان بیوپسی یکی از راه های تشخیص سرطان حنجره می باشد در واقع این روش یکی از بهترین راه های تشخیص سرطان می باشد که اطلاعات دقیق و قطعی را در اختیار پزشک قرار می دهد . بیوپسی به روش های مختلفی انجام می گیرد ممکن است برای برداشتن نمونه بیمار تحت بی هوشی عمومی قرار گیرد و از طریق ایجاد یک برش ریز در گردن نمونه لازم برداشته شود و یا اینکه می توان برای برداشت نمونه از حنجره از یک سوزن بسیار ظریف استفاده کرد . نمونه برداشته شده جهت تشخیص به آزمایشگاه پاتولوژی فرستاده می شود تا اقدامات لازم صورت گیرد .

آزمایش خون

معمولا برای تشخیص سرطان حنجره آزمایش خون گزینه مناسبی نمی باشد اما می تواند اطلاعات خوبی را در اختیار بیمار قرار دهد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تشخیص و درمان سرطان حنجره می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را از دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی دریافت نمایید تشخیص زود به هنگام این بیماری در درمان بسیار حائز اهمیت می باشد. با مراجعه به مقاله درمان سرطان حنجره می توانید با علائم این بیماری و راه های درمان آن آشنا شوید و اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید .

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

 

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *