تومورهای بینی و سینوس

تومورهای بینی و سینوس های نزدیک بینی از جمله تومورهایی می باشند که بسیار نادر می باشد که این نوع از تومورها می توانند از نوع خوش خیم و بدخیم باشند. مکان ایجاد تومرهای سرطانی و غدد همانند سایر قسمتهای بدن می تواند در بخش های مختلف سینوس و بینی هم مشاهده شود. در اکثر موارد تومورهای خوشخیم رشد آهسته ای دارند و در نتیجه به بافت های مجاور پیشرفت نمی کنند و خللی درعملکرد بافت های مجاور ایجاد نمی کند و غلافی که در اطرافشان را فرا گرفته موجب جراحی آسان و تخلیه راحت ترشان می گردد. در صورتی که تومورهای بدخیم بسیار سریع رشد می کنند و به بافت های اطراف پیشرفت می کنند به همین علت درمان آن ها مشکلتر می باشد.

 

تومور بینی و سینوس

 

علائم تومورهای بینی و سینوس

این تومورها علائم و نشانه اختصاصی ندارند که در نتیجه این موضوع موجب می گردد که در بسیاری از موارد بیمار این نشانه ها را با علائم بیماری سینوزیت و یا سرماخوردگی اشتباه گیرد و در نتیجه تشخیص این بیماری به تاخیر بیافتد. در زیر به برخی از علائم تومورهای بینی و سینوس اشاره شده است:

نشانه ها در ناحیه بینی : گرفتگی بینی ، احساس احتقان، ترشح بینی ، خون ریزی بینی این نشانه ها و علائم در ناحیه بینی می تواند از علائم تومورهای بینی و سینوس باشد.

نشانه ها در دهان : درد دندان، زخم یا خون ریزی کام، تریسموس این نشانه ها و علائم در ناحیه دهان می تواند از علائم تومورهای بینی و سینوس باشد.

نشانه ها در چشم ها : کاهش بینایی یا دوبینی، اشک ریزش، بیرون زدگی چشم و احساس درد در ناحیه چشم ها که این نشانه ها و علائم در ناحیه چشم می تواند از علائم تومورهای بینی و سینوس باشد.

نشانه ها در ناحیه صورت : احساس درد در ناحیه صورت، اسیمتری و متورم شدن گونه ها که این نشانه ها و علائم در ناحیه صورت می تواند از علائم تومورهای بینی و سینوس باشد.

هر چند اين بيماري مهم است ولي سينوزيت و عفونتهای ديگر بسيار شايعترند و هميشه در ابتدای تشخيص بيماريهای التهابی و عفونی قرار مي گيرند ولی نكته مهم اين است كه تكرارو تداوم این نشانه ها بیشتر از دو تا ۳ هفته بسیار مهم می باشد. زمانی که این نشانه ها را به مدت طولانی مشاهده کردید حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید دکتر صالح محبی متخصص گوش ، حلق و بینی و جراحی سرو گردن مشاوره و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

 

درمان تومورهای بینی و سینوس

روش های درمانی تومورهای بینی و سینوس می تواند بصورت اختصاصی برای هر بیماری انجام شود  در درمان این تومورها ممکن است اقدامات درمانی تیمی نیاز باشد. از روش های درمانی این تومورها  با توجه به نوع خاص تومور و شرایط بیمار می توان به جراحی، پرتو درمانی و شیمی درمانی اشاره کرد

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *