جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی سایز بینی باید به گونه ای تغییر پیدا کند تا نتیجه جراحی بینی طبیعی باشد و جراح سعی می کند بینی را به گونه ای جراحی کند که کمترین تغییرات در بینی انجام شود و استاندارد جراحی بینی حفظ شود . جراحی بینی طبیعی باید به گونه ای باشد که تمام عیوب بینی فرد با در نظر گرفتن ساختار بینی برطرف شود و افرادی که تاکنون بیمار مورد نظر را ندیده اند متوجه جراحی بینی فرد نشوند.

 

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی و نقش جراح

زمانی که بیمار بخواهد بینی خود را بصورت طبیعی عمل کند و اثری از جراحی در آن دیده نشود باید سایز بینی به اندازه معقول و متناسب با فرم صورت و سایر اجزای صورت تغییر پیدا کند. زمانی که بینی استخوانی باشد و اسکلت بینی قوی باشد و دارای پوست نازکی باشد جراح بینی کار راحت تری را در پیش رو دارد و تغییرات راحت تر اعمال می شوند. اما زمانی که بینی گوشتی باشد و دارای پوست بینی ضخامت تری باشد در شکل دادن به نوک بینی مقداری محدودیت به وجود می اید و کار جراح را کمی دشوار می کند. در هر حالت جراح باید قدرت تشخیص داشته باشد تا با استفاده از تکنیک و روش های مناسب بینی فرد را متناسب با صورت و به طور طبیعی جراحی کند.

ویژگی های جراحی بینی طبیعی

  • پهنای پایه بینی باید برابر با فاصله دو چشم باشد
  • پهنای پایه بینی باید از استخوان بالایی بینی بیشتر باشد
  • ایجاد زاویه مناسب بین لب و بینی
  • اندازه متناسب بینی با گونه و چانه
  • ایجاد زاویه مناسب بین بینی وپیشانی
  • بالا نبون بیش از حد نوک بینی
  • کوچک نشدن بیش از حد سوراخ های بینی

قوس بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی قوسی که به بینی می دهیم باید بسیار کم و بصورت طبیعی باشد و پشت بینی باید صاف باشد. در جراحی طبیعی بینی تغییراتی که بروی بینی فرد صورت می گیرد بسیار کم می باشد و جراح بینی تنها مشکلات و عیوب بینی را برطرف می کند در این صورت احتمال اینکه فرد پس از مدتی دچار مشکلات تنفسی شود بسیار کم است و بافت بینی کمتر دچار تغییر می شود. کسانی که جراحی بینی طبیعی داشته اند دارای چهره طبیعی تری هستند و بینی به صورتی زیبا با دیگر اجزای صورت هماهنگی لازم را دارد.

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

 

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × پنج =