سرطان گوش

علائم سرطان لاله گوش چیست؟
علائم تومور عصبی گوش چیست؟
آیا سرطان گوش و حلق و بینی خطرناک است؟

سرطان گوش  یک بیماری بسیار نادر است كه در افراد اتفاق مي افتد. سرطان گوش نوعی از سرطان سر و گردن است که در داخل پوشش اپیتلیوم (بافت پوششی داخلی) کانال گوش رخ می دهد. وقتی که سرطان در داخل گوش رخ می دهد ، درد بیش از حد در داخل آن اتفاق می افتد و بیمار می تواند درمان های زیادی را برای مبارزه با آن انجام دهد. این بدخیمی گوش از آسیب دستگاه شنوایی ناشی می شود و می تواند منجر به کاهش شنوایی  بیمار شود.

اگر چه سرطان گوش بیشتر در افراد بیش از ۶۰ سال سن رخ می دهد، اما امکان ابتلا به آن در هر سنی وجود دارد. سرطان گوش دو نوع است: نوع اول ملانوم و نوع دوم کارسینوم سلول سنگفرشی. همانطور که توسط متخصصان پزشکی ذکر شده است، هر دو نوع این سرطان ها به تدریج در گوش افزایش می یابند، در حالی که آن ها در حال افزایش بیشتر در بدن هستند و به همین علت پتانسیل بیشتری برای پخش دارند. سرطان گوش می تواند به وسیله جراحی، شیمی درمانی یا پرتودرمانی درمان شود، البته بسته به این که بیمار به چه نوع سرطان گوشی مبتلا شده باشد.

علائم سرطان گوش

اگر چه علت دقیق سرطان گوش هنوز شناخته نشده است، بسیاری از پزشکان بر این باورند که قرار گرفتن بیش از حد در معرض گرد و غبار و مواد شیمیایی صنعتی باعث مشکلات جدی گوش می شود. فقط چند نشانه سرطان در گوش وجود دارد و به محض نمایان شدن این عارضه، بیمار باید سریع به درمان اقدام کند. از جمله:

  • نشت مایع یا ترشح از گوش
  • پاره شدن پرده گوش: چنانچه فردی دچار سرطان گوش شده باشد، ترشحات زرد یا سفید رنگی از گوش خارج می شود که در برابر عوامل خارجی واکنش نشان داده و باعث پارگی پرده گوش می شود.
  • رشد و نمو زخم در داخل گوش: یکی از علائم اصلی سرطان گوش، زخم در داخل یا اطراف گوش است که بهبودی آن طول می کشد. زخم ممکن است صورتی باشد. اگر یک فرد علائم یا نقطه ای را در گوش خود می بیند، باید بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهد تا از خارش و خونریزی بیشتر جلوگیری شود.
  • عدم شنوایی: یکی از علائم نهایی سرطان گوش، عدم شنوایی بیمار است.

سایر علائم عبارتند از: تخلیه خون، درماتیت پوستی که به زخم تبدیل می شود، وگاهی اوقات  مشکلات شنوایی را به همراه می آورد.

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

درباره salehmohebi

4 دیدگاه در سرطان گوش
  1. سلام من یک زایده روی گوشم درآورده که سفته و کوچک همین حوری درد نداری اما مهم فشار دادم درد گرفت و قرمز شد ممکنه سرطان باشه؟ الان چهارماهه دراومده

  2. سلام داخل پایین نرمه ی گوشم یک زایده ی سفت هستش که اصلا درد نداره ومن این زایده رو فقط در پایین نرمه ی گوش سمت چپم حس می کنم این قطعا سرطان که نیست فقط میخوام بدونم که چی هستش؟


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 + 6 =