سینوزیت حاد

سینوزیت حاد و سینوزیت مزمن دو نوع اصلی سینوزیت هستند، سینوزیت حاد کمتر از سه هفته طول می کشد و با درمان های اولیه توسط پزشک می توان آن را درمان کرد ، در برخی از موارد این نوع سینوزیت خود به خود درمان می شود و نیاز به مراجعه به پزشک نمی باشد .

سینوزیت حاد

سینوزیت حاد

 علل سینوزیت حاد

عفونت ویروسی که عامل ایجاد سرماخوردگی است شایعترین علت بروز سینوزیت حاد است .

 علائم سینوزیت حاد

ترشحات بینی که به رنگ زرد یا سبز است

گرفتگی و انسداد بینی که موجب شده است فرد به راحتی نتواند نفس بکشد .

احساس درد در بینی و اطراف آن و زمانی که فرد به سمت جلو خم می شود این درد شدید می شود .

خستگی ،تب ، فشار یا پری در گوش، سرفه و مشکل در حس بویایی از دیگر نشانه های سینوزیت حاد می باشد . در اکثر موارد این علائم تا یک هفته مشاهده می شود که می تواند برای بیمار آزر دهنده باشد .

درمان سینوزیت حاد

هدف از درمان سینوزیت این است که علائم این بیماری را که برای بیمار آزار دهنده می باشد را برطرف کرد.

ازبین بردن درد : با مراجعه به پزشک داروهایی به منظور تسکین درد تجویز می شود که باید کامل مصرف شوند .

شستشوی بینی : یکی از عواملی که می تواند در درمان سینوزیت حاد تاثیر گذار باشد شستن بینی و سینوس با محلول آب و نمک می باشد ، انجام این کار می تواند به کاهش درد که حاصل از گرفتگی بینی است کمک شایانی کند .

استفاده از اسپری ضد احتقان : استفاده از اسپر های اکسی متازولین و فنیل افرین می تواند بطور موقت احتقان بینی را برطرف کند ، اما نباید استفاده از این اسپری ها بطور دائم باشد به منظور جلوگیری از احتمال برگشت احتقان نباید بیش از ۲ تا ۳ روز از این اسپری ها استفاده شود

استروئید های بینی : با استفاده از استروئید های بینی که با استفاده از اسپری بینی حمل می شوند می توان تورم داخل بینی را کم کرد، مصرف این دارو به طور چشم گیری می تواند علایم این بیماری را کاهش دهد .

مصرف آنتی بیونتیک : در صورتی که علائم سینوزیت پس از گذشت مدتی از بین نرفت امکان دارد که بیمار مبتلا به سینوزیت باکتریال باشد، با توجه به شدت علایم آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز می شود که باید به طور مرتب مصرف شود، با مصرف آنتی بیوتیک می توان به درمان سینوزیت پرداخت.

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

 

 

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پانزده − 8 =