سینوزیت مزمن

سینوزیت مزمن بیماری رایجی می باشد که علائم این بیماری می تواند بسیار آزار دهنده باشد، در این بیماری حفره های اطراف بینی ملتهب و متورم می شود . افرادی که مبتلا به این نوع سینوزیت هستند، با مشکلاتی مانند گرفتگی و انسداد بینی مواجه هستند که بسیار می تواند برای فرد آزار دهنده باشد، برای درمان سینوزیت مزمن مراجعه به یک متخصص گوش و حلق و بینی الزامی می باشد .

سینوزیت مزمن

سینوزیت مزمن

علت ایجاد سینوزیت مزمن

واکنش های حساسیتی مانند عفونت های قارچی سینوس ها

پولیپ بینی که می تواند باعث انسداد بینی شود

انحراف تیغه میانی بینی

عفونت های دستگاه تنفسی

درمان سینوزیت مزمن

هدف از درمان سینوزیت از بین بردن علت های زمینه ای ، کاهش التهاب سینوس و تخلیه نگاه داشن بینی می باشد ، در ابتدا باید علت بروز سینوزیت مزمن در بیمار تشخیص داده شود تا با توجه به علت روش درمانی موثری در نظر گرفته شود .

اسپری های کورتیکو استروئیدی بینی

این نوع اسپری ها به منظور پیشگیری و درمان التهاب توسط پزشک تجویز می شود نمونه هایی از این اسپری ها عبارتند از :

فلوتیکازون

مومتازون

بکلومتازون

کورتیکواستروئیدهای خوراکی یا تزریقی

این داروها در افرادی که التهاب سینوزیت شدید دارند یا علت سینوزیت آن ها پولیپ بینی می باشد، تجویز می شود. مصرف طولانی مدت این داروها می تواند عوارض جانبی را به همراه آورد . طبق تجویز پزشک در زمان های تعیین شده مصرف نمایید .

آنتی بیوتیک

در صورتی که عفونت باکتریایی عامل برزو سینوزیت شده باشد مصرف آنتی بیوتیک می تواند روش درمانی موثری باشد ، مصرف آنتی بیوتیک در تمامی موارد نمی تواند گزینه مناسبی باشد، قبل از درمان باید حتما بررسی های لازم صورت گیرد تا علت بروز سینوزیت تشخیص داده شود.

جراحی

جراحی در صورتی که دارو درمانی روش مناسبی نباشد و بدن در برابر درمان و دارو مقاومت کند، بهترین روش جراحی آندوسکوپی سینوس می باشد ، در مواردی از این روش استفاده می شود که علت بروز سینوزیت پولیپ بینی باشد ، در روش آندوسکوپی پزشک از یک لوله نازک و قابل انعطاف که به سر آن منبع نور متصل است به منظور بررسی مسیر سینوس و برداشتن پولیپ استفاده می کند .

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

 

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پانزده − هفت =