عمل زیبایی بینی

انسان ذاتا به دنبال زیبایی و زیبا تر شدن است، بینی یکی از اجزای مهم صورت است که در چهره افراد تاثیر بسیار زیادی  دارد .خیلی از افراد به دلیل فرم بینی  که دارند از چهره خود ناراضی هستند، همین امر سبب  کاهش اعتماد به نفس در آن ها و  البته تاثیر در روابطشان  شده است .آیا شما هم جز آن دسته از افراد هستید که نیاز به  عمل بینی دارید؟عمل بینی  یکی از پر طرفدارترین جراحی های زیبایی است که نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده است .

فیلم جراحی بینی توسط دکتر صالح محبی

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی ممکن است با اهداف مختلف انجام شود،  گاهی هدف از  جراحی بینی تنها تغییر شکل، گاهی بهبود روند تنفس و  در مواردی هدف هر دو  این موارد است . رینوپلاستی با تغییر استخوان، غضروف و پوست بینی ساختار کلی بینی را بهبود می بخشد .

بینی به دو فرم استخوانی و گوشتی است . بینی های گوشتی پوست ضخیف و کلفتی دارند  در حالی که  پوست بینی های استخوانی  نازک و ظریف است . تشخیص نوع بینی لازم است توسط جراح  صورت گیرد .

آمادگی های لازم قبل از عمل بینی

قبل از اینکه شما فرم بینی خود را انتخاب کنید، لازم است تا پزشک  سلامت شما را برای جراحی تایید کند.

راینو مانومتری، آکوا سایتومتری و معاینه بینی با آندوسکوپ از سه روش بسیار مرسوم و البته دقیق برای  بررسی ساختار کلی بینی می باشد . یک جراح بینی خوب،  تنها به ظاهر بینی خود توجه نمی کند، فیزیولوژی و سلامت بینی  باید در اولویت قرار گیرد.

مشاوره قبل از جراحی بینی

صحبت و مشاوره با پزشک  قبل از عمل بینی بسیار کمک کننده است، در  جلسه مشاوره پزشک با بیمار در رابطه با علایق و  خواسته های بیمار از جراح بینی سوال می پرسند.  همچنین در این جلسه تعیین می شود که آیا  عمل بینی برای بیمار مناسب است یا خیر ؟

مشاوره قبل از عمل بینی به  نزدیک کردن نتیجه جراحی با خواسته و علایق فرد کمک  بسیار می کند.

عمل زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی

روش های جراحی بینی

جراحی بینی با روش های مختلفی انجام می شود، این تکنیک در جراحی بینی استخوانی و گوشتی متفاوت است، بنا به نوع بینی بیمار و نظر جراح،  بهترین روش جراحی انتخاب می شود .

هدف در جراحی بینی گوشتی ، تقویت غضروف های بینی است، تا بینی خوش فرم تر شود . همچنین  پهنای بینی را هم می توان با برش اصلاح کرد، هرچقدر که  شدت گوشتی بودن بینی کم تر باشد، نتیجه به مراتب بهتر است . اگر در انتخاب جراح بینی خود دقت کافی را داشته باشید، می توانید  از جراحی بینی گوشتی خود رضایت  کافی را داشته باشید .

چه افرادی برای جراحی بینی مناسب تر هستند ؟

افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند .

افرادی های بینی های آن ها متناسب با سایر اجزای صورتشان نیست .

افراد با قوز بینی

افرادی که نوک بینی پهنی داشته باشند،  یا افتادگی در این ناحیه داشته باشند .

افرادی که سوراخ های بینی آن ها  بیش از اندازه بزرگ یا کوچک باشد .

افرادی که بینی آن ها دچار ضربه شده  است  و فرم بینی  آن ها  تغییر یافته است .

افرادی که دچار انحراف بینی هستند .

افرادی که مشکلات  تنفسی دارند .

همگی می توانند با کمک جراحی بینی  مشکل خود را برطرف کنند .

 

جراحی بینی استخوانی

پوست بینی یکی از شاخص های پر اهمیت در نتیجه جراحی است،افراد با پوست بینی نازک، رضایت بیشتری از عمل بینی خود دارند . همانطور که گفته شد، بینی های استخوانی پوستی نازک و غضروف های قوی دارند.  بینی های استخوانی  بهترین کاندید  برای جراحی هستند ، زیرا  خلاقیت و  هنر  جراح را کاملا نمایش می دهد .

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی معمولا به دو روش انجام می شود .  تراش دادن استخوان ها و  دیگری تقویت غضروف می باشد . تراش دادن غضروف تقریبا از روش های قدیمی تر بوده،  که  احتمال برگشت بعد از جراحی درآن  به مراتب  بالا است .  اما  جراحی بینی با  کمک تقویت غضروف ها   در  تقویت نتیجه کار  بسیار کمک کننده است و  احتمال برگشت  بعد از عمل بینی را کاملا از بین برده است . پس این  اعتقاد که جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است کاملا اشتباه می باشد  .

جراحی بینی عروسکی یا فانتزی

خیلی از افراد  در جلسه مشاوره  قبل از جراحی بینی، تقاضای  بینی عروسکی و فانتزی دارند .  یک جراح خوب و حرفه ای  باید  با خواسته های غیر معققول  این افراد مخالفت کند، افرادی که بینی های استخوانی دارند، می توانند فرم بینی عروسکی را انتخاب کنند، ولی افراد با بینی های گوشتی کاندید خوبی برای بینی های فانتزی نیستند .

جراحی بینی طبیعی

هدف خیلی از افراد هم از  جراحی بینی ، داشتن یک بینی طبیعی  است که کمتر کسی متوجه جراحی بینی در آن  شود .بیشتر آقایان تمایل به داشتن بینی های طبیعی دارند، در بینی های طبیعی قوس  بینی به نسبت کم تر است و   ظاهر بینی  حالتی سربالا و عروسکی ندارد .

 

اهمیت جراح بینی

از آنجا که جراحی بینی یکی از دشوار ترین جراحی های زیبایی می باشد، هنر و خلاقیت و البته تجربه جراح در نتیجه کار بسیار مهم است. معمولا افرادی که در انتخاب جراح بینی دقت بیشتری دارند،  میزان رضایت  عمل بینی در آن ها بیشتر است .

چه مدت بعد از جراحی ورم بینی از بین می رود ؟

اظهار نظر بلافاصله بعد از جراحی  کاملا غیر معقول است.  تورم بعد از جراحی بینی استخوانی به نسبت گوشتی  در مدت زمان  کمی از بین می رود ولی اگر شما جراحی بینی گوشتی انجام داده اید باید  از صبر و تحمل بالایی برخوردار باشید ، بهبودی کامل ورم بعد از عمل بینی گوشتی ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد .

مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی

مراقبت های  بعد از جراحی بینی تاثیر بسیار بالایی در نتیجه کار دارد ، با رعایت موارد زیر  مدت زمان بهبودی خود را تا جای ممکن کاهش دهید .

  • تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی بینی، کمپرس یخ بر روی گونه ها  و اطراف چشمان خود قرار دهید .
  • سر خود را در زمان استراحت بالا نگه دارید .
  • دارو های تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف کنید .
  • به رژیم غذایی خود توجه کنید، سعی کنید تا جای ممکن در برنامه غذایی خود ، غذاهای نرم و آبکی، میوه و سبزیجات  تازه را قرار دهید .
  • تا ۳ هفته بعد از جراحی بینی به هیچ وجه برای تخلیه بینی خود، فین نکنید، زیرا موجب خونریزی بینی می شود .
  • برای تمیز کردن بینی می توانید با کمک  یک گوش پاک کن آغشته  به آب اکسیژنه  بخیه های و نواحی داخلی بینی خود را تمیز کنید .
  • از وارد شدن ضربه به بینی جلوگیری کنید .
  • استفاده از عینک های طبی و آفتابی تا ۴ هفته بعد از عمل بینی توصیه نمی شود .
  • از هفته سوم به بعد می توانید فعالیت های ورزشی سبک را زیر نظر پزشک خود شروع کنید .

 

دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی – جراحی سر و گردن، فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۲۰۸۹۷۵۸-۲۲۰۷۹۶۲۴ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر صالح محبی مراجعه نمایید .

سوالات پرتکرار افراد در رابطه با عمل  بینی

آیا راهی وجود دارد تا ورم بینی در مدت زمانی کوتاه تری  بهبود یابد ؟

اگر به مراقبت های بعد از جراحی بینی توجه داشته باشید، به طور حتم  تورم  بینی شما در مدت زمان کوتاه تری از بین می رود .

بالا نگه داشتن  سر  تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی کمک می کند که ورم  از صورت به بدن منتقل شود .

هر چه استراحت بهتری داشته باشید، بدن این فرصت را دارد که  فرآیند ترمیم را در مدت زمان  کوتاه تری انجام دهد .

تا جای ممکن  از حرکات شدید فک  خودداری کنید .

اگر به بینی ضربه وار شد، چه  کنیم ؟

اگر  ضربه وارد شده، سبب تغییر شکل و خونریزی بینی نشده باشد، معمولا مشکل ساز نمی شود . اما  در صورت درد شدید  حتما برای بررسی های بیشتر به پزشک مراجعه کنید .

استفاده از راکوتان  بعد  از عمل بینی  برای چه افرادی لازم است ؟

در صورتی که بینی شما چرب باشد و پوستی پرتقالی داشته باشد ، برای این بینی ها راکوتان کمک کننده است . راکوتان در این  نوع از بینی ها به نازک شدن پوست  و کوچک شدن بینی کمک می کند .

 

نتیجه گیری

در اخر می توان به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کرد، اگر می خواهید یک  عمل خوب و موفقیت آمیز داشته باشید لازم است تا  نکاتی را در نظر داشته باشید، انتخاب آگاهانه جراح  بینی ، مراقبت های بعد از جراحی  بینی و… همگی  در نتیجه کار تاثیر گذار هستند،  شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به  مطالب قبلی ما در رابطه با روش های جراحی بینی، جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی گوشتی و…. مراجعه کنید .

 

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده − دو =

Call Now Button