کاشت حلزون :

طبق آماری که منتشر شده است سالانه در کشور حدود ۲۰۰۰ کودک مبتلا به کم شنوایی مادرزادی در کشور متولد می شوند ، که با انجام کاشت حلزون می توانند به آسانی از نعمت شنوایی برخوردار شوند .

در زمان های گذشته برای درمان ناشنوایی بزرگسالان و ناشنوایی مادر زادی هیچ راه حلی نبود ، شخص به ناچار باید تمام عمر خود را معلول باقی می ماند اما امروزه خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی و اختراع پروتزهای شنوایی شخص می تواند از این نعمت بزرگ بهره مند شود ، دکتر صالح محبی بهترین زمان کاشت حلزون را سن دو سالگی و یا قبل از آن بیان می کنند .

پروتز حلزون شنوایی :

با استفاده از علم پروتز کاشت حلزون می توان یک راه میان بر از طریق کاشت حلزون ایجاد کرد  به گونه ای که پروتز کاشت حلزون سلولهای مژکدار شنوایی که دچار آسیب شده اند را به سیگنال های الکتریکی که در اثر صدای محیط تولید می شوند را به عصب شنوایی منتقل می کند .

انجام این جراحی معمولا نیاز به ۲ ساعت زمان است ، در اغلب موارد جراحی کاشت حلزون تحت بی هوشی عمومی انجام می شود ، معمولا برای کنترل حال عمومی بیمار و نتیجه جراحی بیمار باید یک الی سه شب در بیمارستان بستری گردد.

والدین در زمان کودکی باید به شنوایی و بینایی کودک توجه ویژه ای داشته باشند ، زیرا اگر کودک در زمان مناسب به مراکز شنوایی برده شود و در زمان مناسب بتوان مشکل ناشنوایی آن را شناسایی کرد در بهترین زمان می توان کاشت حلزون را برای او انجام داد .

دکتر صالح محبی توصیه می کند والدین مراقبت های پس از کاشت حلزون را جدی بگیرند زیرا مراقبت های پس از کاشت تاثیر فراوانی در بهبودی سریع تر دارد .

دکتر صالح محبی علاوه بر کاشت حلزون جراحی زیبایی بینی را انجام می دهند .

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

درباره salehmohebi

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 13 + هفت =