۲۲۰۸۹۷۵۸ – ۰۲۱-۲۲۰۷۹۶۲۴
تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت، واحد 4

بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

بهترین جراح آندوسکوپی سینوس کیست؟ آندوسکوپی سینوس برای چه افرادی توصیه می شود ؟ چگونه می توان یک جراح خوب برای درمان سینوزیت پیدا کرد ؟
سینوزیت به معنای التهاب مخاط بینی و سینوس است. تقسیم بندی های مختلفی برای سینوزیت وجود دارد که شامل ، رینوسینوزیت های ویروسی، سینوزیت های قارچی ، سینوزیت های باکتریال و… در حقیقت این تقسیم بندی بر اساس عاملی است که سینوزیت را ایجاد کرده است . از نظر زمانی نیز، تقسیم بندی مهمی وجود دارد که در بین افراد بیشتر شایع است . رینوسینوزیت های حاد و رینوسینوزیت های مزن شامل این ها می شود .

سینوزیت حاد و مزمن

سینوزیت حاد به این معنا است که علائم کمتر از یک ماه باشد و زمانی که این علائم سینوزیت در فرد حدود ۱۲ هفته پایدار بماند رینوسینوزیت مزمن نامیده می شود .
تقریبا می توان گفت بیشتر افراد با رینوسینوزیت مزمن مشکل دارند .
هر فردی که دچار یک سرماخوردی معمول می شود و یا هر گونه آنفلوآنزا های ویروسی که در فرد بروز پیدا می کند ،درجاتی از سینوزیت یا همان رینوسینوزیت است .
در صورتی که این ها به درستی درمان نشوند و سینوس باکتریال نیز ایجاد شود ، سبب بروز سینوس باکتریال می گردد. اما هرگونه سرماخوردگی در فرد یک رینوسینوزیت ایجاد می کند که قابل انکار نیست .در کودکان شایع ترین عامل زمینه ساز سینوزیت، چه حاد و چه مزمن سرماخوردگی است ، سرماخوردگی شایع ترین عامل زمینه ساز است اما تشخیص درست و انتخاب بهترین روش درمان در این مورد بسیار مهم است .

دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی – جراحی سر و گردن، فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۲۰۸۹۷۵۸-۲۲۰۷۹۶۲۴ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر صالح محبی مراجعه نمایید .

علائم سینوزیت

یکسری علائم اصلی و یکسری علائم فرعی در سینوزیت وجود دارد .

علائم اصلی شامل :

گرفتگی بینی
ترشحاتی که داخل بینی و در پشت حلق فرد احساس می کند .
کاهش بویایی و یا از دست دادن حس بویایی به طور موقت
احساس فشار و درد در نواحی صورت ، گاها در برخی بیماران با لمس ممکن است این درد تشدید شود .
بروز تب

بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

بهترین جراح آندوسکوپی سینوس

اما از علائم فرعی سینوزیت می توان موارد زیر را بیان کرد :

خستگی
سرفه
سر درد
دندان درد
و.. از علائم فرعی سینوزیت است و تمرکز بیشتر متخصص گوش و حلق و بینی بر علائم اصلی سینوزیت می باشد .
تمام این علائم به همراه معاینه بالینی و در کنار هم نشان دهنده سینوزیت می باشند .

جراحی آندوسکوپی سینوس و بینی

در طی آندوسکوپی با گشاد کردن دهانه سینوس متخصص می تواند به تمامی سینوس ها دسترسی داشته باشد . لازم است تا این جراحی تحت بیهوشی و در اتاق عمل انجام شود تا عملا بیمار دردی را احساس نکند . تنها ممکن است در طی دوران نقاهت فرد کمی احساس درد داشته باشد . توصیه ها و تجویزات جراح آندوسکوپی سینوس بسیار اهمیت دارد سعی کنید در طول دوران نقاهت به این توصیه ها عمل کنید . تبحر و تخصص یک جراح و متخصص تاثیر بسزایی در نتیجه کار و روند بهبودی بیمار دارد .