دکتر صالح محبی / جراحی بینی / متخصص گوش و حلق و بینی در سعادت آباد
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

متخصص گوش و حلق و بینی در سعادت آباد

متخصص گوش و حلق و بینی در سعادت آباد

یکی از موارد مهم در درمان یک بیماری یافتن یک مشاور خوب و یافتن پزشک یا جراح مناسب برای آن بیماری خاص است . براساس نوع آن بیماری ممکن است فرد احتیاج به یک مشاوره تنها داشته باشد که مطمئن شود که بیماری نیاز به درمان خاص یا حتی نیاز به اقدام اضافه ای ندارد و یا اینکه نیاز به یک اقدام درمان دارویی داشته باشد یا در مواردی نیاز به مداخله جراحی یا کارهای بیشتر داشته باشد .

طبیعتا دانش یک فرد عادی غیر از پزشک که اطلاعاتی ندارد در این مورد کافی نیست و گاهی ممکن است در مسیر اشتباهی قرار گیرد، خیلی مهم است که فرد بتواند مسیر درست را انتخاب کند و پزشک یا متخصص گوش و حلق و بینی مورد اعتماد و قابل قبولی را برای آن مشکل پیدا نماید، تا به درمان بیماری خود بپردازد .

ضرورتا پزشکی که به آن مراجعه می کنیم ممکن است نتواند ما را درمان نماید و در حیطه تخصص ایشان نباشد ولی خیلی اهمیت دارد که فرد را به پزشک مرتبط با آن رشته و بیماری راهنمایی نماید زیرا پزشکان از این موضوع کاملا آگاه هستند و می دانند این بیماری توسط کدام رشته تخصصی درمان می شود و توسط چه شخصی و کجا بهتر درمان می شود . این نکته از این لحاظ اهمیت دارد که ما افراد زیادی را می بینیم که متاسفانه مسیر درمانی اشتباهی را طی کرده اند و هم در قسمت تشخیص و شروع درمان و حتی در مواردی قسمت جراحی طی کرده اند و این شانس بهبودی کامل از بیمار را می گیرد .

متخصص گوش و حلق و بینی در سعادت آباد

متخصص گوش و حلق و بینی در سعادت آباد

طبیعتا مشورت کردن بسیار خوب است ولی اینکه به پزشکان مختلفی مراجعه کنیم منجر به سردرگمی فرد می شود و باعث می شود تنوع نظر ها به وجود آید و تصمیم گیری را مشکل می کند . اگر بتوانیم گروه مناسب یا مشاوره مناسبی را پیدا نماییم که فرد را راهنمایی کند باعث می شود تا فرصت مناسب برای درمان مناسب را پیدا کرده ایم .

متخصص گوش و حلق و بینی یا پزشکانی که متعهد و مورد معتمد باشند و بتوان به حرف آن ها استناد کرد می توان از آن ها درخواست که بیماری ما را می بینند و براساس آن فکر و راهنمایی کنند و اگر در تخصص آن ها باشد ما را درمان می کنند و اگر در حیطه تخصص آن ها نباشد فرد را به یک پزشک یا تیم خاصی که می تواند بیماری را مدیریت و درمان می کنند ارجاع می دهند .

خوشبختانه با گسترش فضاها و ارتباطات آن لاین سرعت خدمات رسانی و کیفیت بهتری مهیا است و خیلی از اوقات پزشکان می توانند با افراد مناسبی در مورد بیماری فرد مشاوره کنند و نظر بهتر را به فرد بیمار ارائه دهند و درمان مناسبی تری را توسط خود یا همکاران دیگر پیشنهاد دهند .

 

بیشتر بخوانید
التهاب یا عفونت گوش

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی چه ویژگی های دارد ؟

یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب باید در رشته کاری خودش باید تعهد و تبحر داشته باشد . ضرورتا بدین صورت نیست که هر فردی که در یک رشته پزشکی تخصص دارد تمام آن فیلد رشته تخصصی را با بالاترین کیفیت درمان نماید و انجام دهد . معمولا در رشته های تخصصی تنوع کارها خیلی مهم است بنابراین افراد معمولا سعی می کنند در قسمت های خود را متمرکز کنند و در یک قسمت های بهتر انجام دهند .

به طور مثال در رشته های گوش و حلق و بینی خیلی از پزشکان حالا به دلایل مختلف در فیلد زیبایی یا اصلاح مشکلات بینی تبحر دارند و مشغول فعالیت هستند و بسیاری از آن ها در بیماری های سخت تر کار نمی کنند یا علاقمند نیستند و برخی از درمان ها را انجام داده و برخی از قسمت های دیگر را ارجاع می دهند و این نشانه ضعف نیست . بلکه باید فرد را راهنمایی نمایند که مشکل بیماری شما در این مورد است و در حیطه کاری من قرار ندارد و فرد را به پزشکی که آن درمان را انجام می دهد ارجاع دهند و اشکال از آنجایی پیش می آید که یک متخصصی که مرتبط هست ولی چون در فیلد کاریش و تخصص مهارتی آن نیست دست به درمان یک بیماری بزند که به طور روتین با آن سرکار ندارد . مانند کسی که جراح زیبایی بینی انجام می دهد بخواهد تومور فکی بیمار را درمان نماید شاید در زمان دستیاری این کار را انجام داده است ولی آن دید و کانسپتی که باید داشته باشد، یک جراح تومور با جراحی بینی کاملا متفاوت است و طبیعتا بهتر است بیمار به یک پزشک با فیلد اختصاصی ارجاع داده شود .

به عبارت دیگر جراحی سینوزیت درمان متفاوتی دارد و هر کس باید در فیلد اختصاصی که خود احساس می کند در آن تبحر دارد فعالیت کند و درمان های دیگر را به همکاران خود ارجاع دهد .

دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی – جراحی سر و گردن، فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۲۰۸۹۷۵۸-۲۲۰۷۹۶۲۴ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر صالح محبی مراجعه نمایید .

خدمات دکتر صالح محبی

دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی، فلوشیپ فوق تخصصی قاعده جمجمه و سر و گردن در فیلد جراحی های گوش و حلق و بینی که یک قسمت جنرال و عمومی دارد که از بیماری های تشخیصی شروع می شود از تشخیص سینوزیت، درمان عفونت های حاد و مزمن، عفونت های گلو و حلقی و تا درمان تومور ها، بیماری های مادرزادی و التهابی و بیماری های که نیاز به مداخله های جراحی کوچک تا وسیع دارند متفاوت هستند .

فیلد تخصصی دکتر صالح محبی بحث بیماری های مزمن و تومورال هست که از ضایعات خوش خیم تا بدخیم قاعده جمجمه بلکه ضایعات قاعده جمجمه قدامی که از طریق آندوسکوپیک از داخل بینی انجام می شود یا قاعده جمجمه لترال یا قسمت های جانبی سر و صورت که از قسمت گوش انجام می شود این تومورها غالبا می توانند خوش خیم باشند ولی به علت دسترسی به تخصص و تبحر ویژه ای نیاز خواهد داشت و تومور های که به سمت گردن گسترش پیدا می کنند از تومورهای بزاقی مثل غده تحت فکی، غده پاروتید یا بناگوشی، تومور های حفره بینی و سینوس و کام و ضایعات که می تواند خوش خیم یا بدخیم باشد و همزمان بیماری های که در این حیطه دانش وجود دارند مانند بیماری های سینوس و بینی تا بیماری های گوش در این محدوده قرار گیرند و می توانیم در این زمینه به افراد خدمت رسانی نماییم . قسمت های که نیاز است به صورت تیمی تصمیم گیری شود و نیاز های به بازسازی داشته باشند و درگیری های اختصاصی در جاهای خاصی باشند با تیمی که با آن ها مشغول به فعالیت هستیم مشورت گرفته و به عنوان تیم از آن استفاده می شود تا بتوانیم خدمات کامل تری را برای بیمارانمان ارائه دهیم تا به نتیجه دلخواه برسیم که هم بیمار و هم پزشک خوشحال باشد و اینکه ضرورتا یک کار را انجام دادن کفایت نمی کند و رسیدن به مرحله ای که بیمار هم به یک رضایت درونی برسد خیلی اهمیت دارد .

یکی از نکات مهم در بیماران سنگین و بد مهم است، هدف از جراحی ها بهبود کیفیت زندگی بیمار است و خیلی وقت ها بیماران سوال می پرسند این درمان چقدر تاثیر گذار است و عمر فرد چقدر است ؟ این سوالات جواب واقعی ندارند و براساس وضعیت جسمی فرد و نوع بیماری و شرایط آن متفاوت می باشد و بیشتر تمرکز پزشک روی این است که درمان به بهترین نحو انجام شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر به متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران مراجعه نمایید .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
متخصص گوش، حلق و بینی

فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان (مرکز پزشکی هانوفر MHHو مرکز علوم اعصاب هانوفر INI)
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۳۹۵
دکترای تخصصی علوم اعصاب بالینی (PhD)- دانشگاه علوم پزشکی تهران (پروژه مشترک ایران- آلمان)
مدرک برد تخصصی گوش حلق بینی-جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۸۲-۱۳۸۶

بیشتر بخوانید
التهاب گوش میانی

اخرین دیدگاه ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

Call Now Buttonتماس با پزشک