۲۲۰۸۹۷۵۸ – ۰۲۱-۲۲۰۷۹۶۲۴
تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت، واحد 4
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

وزوز گوش

وزوز گوش :

یکی از مشکلات شایعی که بسیاری از افراد روزمره با آن مواجه می شوند صدایی می باشد که در گوش خود احساس می کنند شنیدن صدا در گوش تقریبا مورد شایعی می باشد که ممکن است ۵۰ درصد افراد در طول زندگی آن را تجربه کنند در برخی مواقع این مشکل گذرا می باشد و به خوبی بهبود پیدا کرده و از بین می رود ولی درموارد خاصی ممکن است این مشکل ماندگار شود ودر طولانی مدت بیمار را اذیت کند از آنجایی که هر بیماری که علت آن مشخص باشد درمان آن آسان تر می باشد در رابطه با این بیماری باید دنبال علت آن گشت که متاسفانه در بسیاری از موارد علت این بیماری مشخص نشده است و حتی در بسیاری از موارد محل ایجاد این بیماری تشخیص داده نمی شود.

وزوز گوش

درمان وزوز گوش :

 در مواردی که به یک علت خاص وزوز گوش در فرد ایجاد شود و پزشک بتواند علت بروز این بیماری را در بررسی، معاینات، تصویر برداری، آزمایش و ارزشیابی های شنوایی صورت گرفته پیدا کند با اطمینان بهتر می توان به بیمار در خصوص درمان این بیماری کمک کرد و در صورتی که در معاینات و بررسی ها نکته خاصی پیدا نشود نشان دهنده موارد بدون علت یا ایدیوپاتیک می باشد که در این موارد کمی درمان متفاوت و سخت تر خواهد شد معمولا زمانی که بیماربا مشکل وزوز گوش به پزشک مراجعه  می کند توصیه می شود وضعیت شنوایی بیمار تست شود چون می دانیم وقتی فرد دچار افت شنوایی یا کاهش شنوایی می شود طبیعتا مقداری از اعصاب و فرکانس و تناژ صوتی  از دست می رود و بدنبال آن  یک صداهایی  از خود عصب گوش، حلزون گوش، سلول های مویی گوش و مسیر شنوایی تا کورتکس شنوایی ایجاد کنند که سیستم آن را می شنود و منشع بیرونی ندارد ولی در صورتی که فرد شنوایی نرمال داشته باشد طبیعتا این صدا پوشیده و احساس نمی شود.

عوامل تاثیر گذار در ایجاد وزوز گوش

بدخوابی و استرس طبیعتا باعث تشدید این صداها در گوش می شود. وزوز گوش می توان به صورت تق تق یا سوت در گوش فرد ایجاد شود بدلیل ناخوشایند بودن این صدا ها فرد بد خواب می شود.

استرس در ایجاد این بیماری بسیاری تاثیر گذار می باشد عموما این مشکل در ماه شهریور که دوران اسباب کشی می باشد و در اواخر سال بیشتر مشاهده می شود.

 وزوز گوش بدلیل استرس اغلب گذرا می باشد و در صورتی که فرد بتواند به طریقی استرس خود را کاهش دهد می تواند نتیجه بهتری بگیرد و به مرور زمان این صدا و وزوز گوش رفع شود به همین علت دکتر صالح محبی متخصص گوش، حلق و بینی توصیه می کنند در صورتی که وزوز گوش بدلیل استرس و بدخوابی باشد آرامش خود را حفظ کنید . یک سری دارو ها توسط پزشک برای بیمار تجویز می شود در معاینات و ارزیابی ها علاوه بر گرفتن نوار گوش در مواردی که وزوز گوش یک طرفه باشد یا افت شنوایی زیاد باشد و عصب گوش دچار مشکل شده باشد برای اطمینان خاطر یک تصویر برداری ام ار ای از بیمار گرفته می شود

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
دکتر صالح محبی

دکتر صالح محبی

فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان (مرکز پزشکی هانوفر MHHو مرکز علوم اعصاب هانوفر INI)
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۳۹۵
دکترای تخصصی علوم اعصاب بالینی (PhD)- دانشگاه علوم پزشکی تهران (پروژه مشترک ایران- آلمان)
مدرک برد تخصصی گوش حلق بینی-جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۸۲-۱۳۸۶
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *