دکتر صالح محبی / جراحی بینی / بهترین جراح پولیپ بینی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

بهترین جراح پولیپ بینی

بهترین جراح پولیپ بینی

بهترین جراح برای پولیپ بینی کیست؟آیا جراحی پولیپ بینی بدون بیهوشی امکان پذیر است ؟ دوره نقاهت عمل پولیپ بینی چقدر است؟ دکتر خوب برای عمل پولیپ بینی کیست؟هزینه جراحی پولیپ بینی چقدر است؟ افرادی که پولیپ بینی دارند و البته برای درمان خود نیاز به جراحی ، مطمئنا این سوالات را از خود و یامتخصص گوش و حلق و بینی در تهران می پرسند، اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

پولیپ بینی

پولیپ یک وضعیت بسیار پیچیده است که در پاسخ به محرک های مضر متعددی ایجاد می شود و از لحاظ موفولوژیکی به صورت هیپرپلازی پولیپوئیدادمانوی مخاط سینوس اهر می شوند و به فرم پولیپ، بداخل حفره بینی برجسته می شوند .

بهترین جراح پولیپ بینی متخصص گوش و حلق و بینی

بهترین جراح پولیپ بینی

علت پولیپ بینی

علاوه بر علل ژنتیکی ، پولیپهای بینی عمدتا سبب تحریک مزمن مخاط، شبیه آنچه در رینیت یا سینوزیت مزمن اتفاق می افتد، می شوند . آن ها همچنین می توانند در پاسخ به رینیت آلرژیک و عدم تحمل به استیل سالیسیلیک اسید ایجاد شوند به نظر می رسد که علت اصلی پولیپ بینی مثل سینوزیت مزمن، آناتومی عملکردی واحد استئومئاتال، با مسیر های شکاف مانند آن ها باشد زیرا تهویه و درناژ سینوس های ماگزیلری و فرونتال از راه این شکاف های باریک انجام می شود .

سطوح مخاطی مقابل هم در این مناطق، اغلب با فاصله کمتر از 1 میلی متر از یکدیگر جدا می شوند . اگر در تماس با هم در آیند، مکانیسم پاک سازی موکوسیلیاری را مختل می سازد و مانع انتقال طبیعی مواد مضر به سمت نازوفارنکس می شود . اغلب پولیپ ها در این معابر باریک تشکیل می شوند . چگونگی ، مدت و وسعت این تغییرات پاتولوژیک که منجر به پولیپوز علامت دار می شود، در افراد مختلف متفاوت است و ممکن است بخشی به زمان بندی تشخیصی و درمانی بستگی داشته باشد .

بیشتر بخوانید
تومورهای بینی و سینوس

پولیپ بینی ، در اطفال نادر است ولی در اطفال دچار کیستیک فیبروزیس می شود .

دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی – جراحی سر و گردن، فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۲۲۰۸۹۷۵۸-۲۲۰۷۹۶۲۴ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر صالح محبی مراجعه نمایید .

علائم تظاهرات بالینی پولیپ های بینی به وسعت آنها بستگی دارد و ممکن است شامل گرفتگی بینی، هیپوسیما یا آنوسمیا، سر درد ، خرخر ، رینوفونیا کلاسا و پاک کردن مکرر حلق به دلیل ترشحات پشت بینی ، باشد . انتشار به راه هوایی تحتانی می توانند منجر به لارنژیت با خشونت صدا و علائم برونشیت بشود .

مثل سینوزیت مزمن، تشخیص با ارزیابی رینوسکوپی یا آندوسکوپی دقیق حفره بینی ، با توجه به دیواره جانبی بینی ، تایید می شود. تصویر برداری انتخابی، سی تی اسکن می باشد . سایر اعمال تشخیصی شامل آزمون های آلرژی و آزمون های بویایی می باشد .

درمان پولیپ بینی

درمان ممکن است با اعمال نگهدارنده علامتی مثل استفاده از اسپری های بینی حاوی کورتییکوئید یا آنتی هیستامین های سیستمیک شروع شود . استروئید سیستمیک نیز ممکن است امتحان شود . گاه فقط با این درمان ، پسرفت نسبی یا حتی کامل پولیپ های بینی حاصل می شود . اگر چه ، بسیاری از بیماران ، نیازمند درمان جراحی خواهند بود، علاوه بر پولیپکتومی داخل بینی ، که عمدتا در بیماران مسن تر یا در معرض خطر انجام می شود، یک درمان مهم ، جراحی سینوسی داخل بینی با استفاده از روش اندوسکوپی یا میکروسرجری می باشد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
متخصص گوش، حلق و بینی

فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان (مرکز پزشکی هانوفر MHHو مرکز علوم اعصاب هانوفر INI)
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۳۹۵
دکترای تخصصی علوم اعصاب بالینی (PhD)- دانشگاه علوم پزشکی تهران (پروژه مشترک ایران- آلمان)
مدرک برد تخصصی گوش حلق بینی-جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۸۲-۱۳۸۶

بیشتر بخوانید
جراحی بینی پهن
برچسب ها:

اخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + ده =

Call Now Buttonتماس با پزشک