دکتر صالح محبی / سر و گردن / تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی

تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی

یکی از روش هایی که امروزه برای درمان سردرد میگرنی مورد استفاده قرار می گیرد تزریق بوتاکس است ، تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی روشی می باشد که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( fda) است، بسته به علائم بیمار ی بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی در پیشانی ، نواحی گیجگاهی ، پشت و کناره های گردن ، بالای شانه ها و پشت سر تزریق می شود . در هر جلسه درمانی به طور میانگین بین 1 تا 3 تزریق انجام می گیرد . با توجه به شدت سردردها هر یک از بیماران به دوز مناسبی از تزریق نیاز دارند .

درمان سردرد با تزریق بوتاکس

درمان سردرد با تزریق بوتاکس

 

متقاضیان مناسب برای تزریق بوتاکس

بیمارانی که با دارو درمانی و سایر روش ها، سردرد های میگرنی آن ها از بین نرفته است، کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس می باشند . با تزریق بوتاکس در این افراد بهبودی چشمگیری مشاهده می شود .

بهبودی

بعد از تزریق بوتاکس برای درمان سردردهای میگرنی هیچ نیازی به گذراندن دوره ریکاوری نیست و می توانید فعالیت های روزانه خود را از سر گیرید اما توصیه می شود تا چند روز اول از انجام دادن فعالیت های شدید بدنی خودداری شود . تورم و قرمزی که در اطراف محل تزریق مشاهده می شود طبیعی است و بعد از چند ساعت از بین می رود .

بیشتر بخوانید
متاستازی های گردنی

نتایج

بعد از گذشت 2 تا 3 روز بوتاکس تزریق شده تاثیر خود را می گذارد، در برخی از بیماران ممکن است  شروع تاثیرات بوتاکس بعد از گذشت تقریبا دو هفته نمایان شود . تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی اثرات موقتی دارد، بعد از گذشت مدتی دو مرتبه نیاز به مجدد تزریق بوتاکس می باشد . معمولا بعد از گذشت 3 تا 4 ماه از اولین تزریق بوتاکس دو مرتبه برای کاهش شدت و دفعات بروز سردرد تزریق بوتاکس باید انجام گیرد .

آیا تزریق بوتاکس بر ظاهر من تاثیر می‌گذارد؟

تزریق بوتاکس تغییری در چهره شما ایجاد نمی کند، زیرا بوتاکس تزریق شده برای درمان میگرن، بروی عضلات صورت هیچگونه تاثیری نمی گذارد .

هزینه تزریق بوتاکس در سردرد های میگرنی

هزینه تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی به عوامل مختلفی از جمله دوز بوتاکس، شدت سردرد های میگرنی و حق الزحمه پزشک دارد . در صورتی که مشکل سردرد میگرنی دارید تزریق بوتاکس برای درمان گزینه بسیار مناسبی می باشد ، برای درمان سردرد های میگرنی باید با دقت بالایی این تزریق صورت گیرد، این تزریق دارای حساسیت بالایی می باشد بنابرین در انتخاب پزشک برای انجام این تزریق بسیار دقت نمایید ، دکتر صالح محبی متخصص گوش و حلق و بینی در تزریق بوتاکس برای درمان سردرد های میگرنی تجربه بالایی دارد می توانید از طریق را های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را در زمینه تزریق بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی دریافت نمایید .

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

راه های ارتباطی

بیشتر بخوانید
توده های سر و گردن

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]
متخصص گوش، حلق و بینی

فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان (مرکز پزشکی هانوفر MHHو مرکز علوم اعصاب هانوفر INI)
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۳۹۵
دکترای تخصصی علوم اعصاب بالینی (PhD)- دانشگاه علوم پزشکی تهران (پروژه مشترک ایران- آلمان)
مدرک برد تخصصی گوش حلق بینی-جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۸۲-۱۳۸۶

برچسب ها:

اخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یازده =

Call Now Buttonتماس با پزشک