دکتر صالح محبی / جراحی تومور / تومورغده هیپوفیز
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تومورغده هیپوفیز

تومورغده هیپوفیز

تومورغده هیپوفیز باعث تولید بیش ازحد برخی از هورمون ها در بدن می شود و این تومورها بصورت غیر عادی در غده هیپوفیز تشکیل می شوند و معمولا خوش خیم و غیر سرطانی هستند به این معنا که این تومور هیپوفیز در بافت های اطراف خود تکثیر نمی شوند و به سایر نقاط مغز منتشر نمی شوند. تومورغده هیپوفیز با تولید بیش از حد برخی از هورمون ها موجب برهم زدن تعادل هورمون ها می شود. دکتر صالح محبی متخصص جراحی سر و گردن و فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان این عدم تعادل را مورد بررسی قرار می دهد و برنامه‌ی درمانی جهت جلوگیری از عوارض مرتبط با غدد ارائه می کند و راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

رشد بیش از حد تومورغده هیپوفیز می تواند در پایه ی قدامی جمجه فشار زیادی را به عصب‌های حیاتی مغز، بافت‌های عروقی و ساختار‌های مربوط به غدد درون ریز بدن وارد کنند و موجب علائم عصبی شود

تومور غده هیپوفیز

تکنیک جراحی برای درمان تومورغده هیپوفیز

اکثر تومورغده هیپوفیز به وسیله تکنیک جراحی ترانس اسفنوئیدال از بدن خارج می شوند. زمان انجام جراحی در این تکنیک نسبت به روش های قدیمی بصورت چشمگیری کاهش پیدا کرده است و همچنین ناراحتی و درد پس از جراحی کمتر می باشد و سرعت بهبودی در این روش بسیار بالا می باشد.

این جراحی مستقیما از طریق بینی برای دسترسی به غده هیپوفیز که دقیقا در زیر جمجمه قرار دارد صورت می گیرد. در این جراحی هیچ زخم و شکافی بروی صورت ایجاد نمی شود زیرا این جراحی از طریق مجرای بینی انجام می شود ولی در صورتی که در گذشته برای انجام این جراحی در سقف دهان شکاف ریزی در حدود 1 تا 2 اینچ ایجاد می شد و یا این شکاف در قسمت جلوی بینی ایجاد می شد.

در این جراحی که در اصطلاح به آن اندونازال گفته می شود یک شکاف کوچک در قسمت انتهایی یکی از مجاری بینی به سمت انتهای جمجمه ایجاد می شود جراح از طریق این شکافت به قسمت تحتانی غده هیپوفیز و تومور هیپوفیز دسترسی پیدا می کند.

پس از جراحی معمولا برای پر کردن شکاف ایجاد شده از قطعه کوچکی از بافت چربی شکمی استفاده می کنند و در برخی موارد از ترکیبات مصنوعی خاصی که قابلیت جذب شدن در بدن را دارد استفاده می کنند و آن را در محل حفره قرار می دهند.

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
متخصص گوش، حلق و بینی

فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان (مرکز پزشکی هانوفر MHHو مرکز علوم اعصاب هانوفر INI)
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۳۹۵
دکترای تخصصی علوم اعصاب بالینی (PhD)- دانشگاه علوم پزشکی تهران (پروژه مشترک ایران- آلمان)
مدرک برد تخصصی گوش حلق بینی-جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۸۲-۱۳۸۶

برچسب ها:

اخرین دیدگاه ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =

Call Now Buttonتماس با پزشک