۲۲۰۸۹۷۵۸ – ۰۲۱-۲۲۰۷۹۶۲۴
تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت، واحد 4
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

جراحی دهان

جراحی دهان

دسته ای از بیماری های دهان وجود دارد که برای درمان نیاز به جراحی  دارند . یکی از این نوع بیماری ها سرطان غدد بزاقی می باشد که شکل نادری از سرطان است ، این سرطان معمولا در غدد بزاق دهان ایجاد می شود که به منظور برداشتن این غدد، جراحی در دهان صورت می گیرد در طی این جراحی در صورتی که تومور کوچک باشد و پیشرفت نکرده باشد ممکن است بخشی از غدد بزاقی توسط جراح برداشته شود و در مواردی که تومور پیشرفت کرده باشد و بزرگ شده باشد کل غدد بزاقی برداشته می شود.

جراحی دهان

جراحی دهان

مراقبت بعد از جراحی دهان از اهمیت بسیار بالایی برخودار است که باید بطور کامل رعایت شود.

برای کاهش درد ناحیه جراحی شده از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک مصرف نمایید می توانید قبل از اینکه بی حسی موضعی از بین برود و بلافاصله پس از جراحی از داروهای مسکن استفاده کنید تا احساس دردی در ناحیه جراحی شده نداشته باشدی.

برای جلوگیری از بروز تورم در ناحیه جراحی شده می توانید پس از جراحی در ۱۲ ساعت اولیه از کمپرس یخ استفاده نمایید.تورم پس از جراحی می تواند روند ترمیم را به تاخیر بیندازد و عوارضی مانند بازشدن بخیه ها را به همراه آورد.

پس از جراحی دهان از شستشوی دهان در ساعت های اولیه خودداری نمایید  می توایند به آرامی در صورت نیاز آب دهان خود را بیرون بریزید.

پس از جراحی دهان تا ۲۴ ساعت از نوشیدنی و غذای داغ پرهیز نمایید. در هنگام نوشیدنی می توانید از قاشق یا لیوان استفاده نمایید توصیه می شود از نی استفاده نکنید زیرا خطر باز شدن بخیه ها را افزایش می دهد.

به هیچ عنوان پس از جراحی دهان از غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارد استفاده ننمایید بخصوص سمتی که مورد جراحی قرار گرفته است می توانید تا یک هفته از غذاهای نرم و سبک مانند سوپ استفاده نمایید.

تراوش خونابه تا ۲۴ ساعت پس از جراحی ممکن است وجود داشته باشد که طبیعی است.

بعد از جراحی دهان باید بطور کامل بهداشت دهان خود را رعایت کنید زیرا هرچه دهان تمیز تر باشد احتمال بروز عفونت بسیار کاهش می یابد و روند ترمیم زخم ها سریع می شود. به منظور شست و شوی دهان در صورت تجویز دهان شویه کلرهگزیدین، از آن استفاده نمایید .

در صورتی که در حین جراحی از بخیه های قابل جذب استفاده نشده بود یک هفته بعد از جراحی برای خارج کردن بخیه ها مراجعه نمایید.

برخی از خدمات دکتر صالح محبی :

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکترصالح محبی جراح  بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۴]
دکتر صالح محبی

دکتر صالح محبی

فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان (مرکز پزشکی هانوفر MHHو مرکز علوم اعصاب هانوفر INI)
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۳۹۵
دکترای تخصصی علوم اعصاب بالینی (PhD)- دانشگاه علوم پزشکی تهران (پروژه مشترک ایران- آلمان)
مدرک برد تخصصی گوش حلق بینی-جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۸۲-۱۳۸۶
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *