۲۲۰۸۹۷۵۸ – ۰۲۱-۲۲۰۷۹۶۲۴
تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، پلاک 78، ساختمان سعادت، واحد 4
دکتر صالح محبی / جراحی بینی / متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران
مدت زمان مطالعه ۱۷ دقیقه

متخصص گوش و حلق و بینی خوب در تهران

مسلما تمام افراد هنگام مراجعه به پزشک  به دنبال  بهترین هستند. از آنجا  که بیماری های مربوط به گوش و حلق و بینی بسیار حساس می باشند، بهتر است  در صورت بروز هر گونه ناراحتی در این نواحی به  دنبال  بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران باشید.

متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن با طیف متفاوتی از بیماری های تنفسی و سر و گردن  و انواع جراحی های زیبایی ارتباط داشته و به همین واسطه تمامی افراد در طول زندگی خود و به دلایل متفاوت ممکن است به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایند. به همین دلیل نیز لازم است بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در شهر خود را یافته تا بتوانید از این طریق مطلوب ترین نتیجه در درمان را به دست آورده و از تخصص و تبحر بهترین پزشک در این حوزه بهره مند گردید. یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب باید ویژگی های خاصی را داشته باشد که در ادامه این متن به آن خواهیم پرداخت.

تصویر شاخص بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

شناسایی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

یک  متخصص گوش و حلق و بینی خوب  باید در زمینه بینی و سینوس های سر ، درمان پولیپ، جراحی سر و گردن، درمان تومور های سر و گردن ، جراحی زیبایی بینی، جراحی زیبایی گوش، درمان سینوزیت و… مهارت بالایی داشته باشد.

وظایف متخصص گوش و حلق و بینی که به اختصار ENT نیز شناخته می شود، حوزه وسیعی از سلامتی انسان در بخش های مختلف بدن را شامل می گردد ازجمله:

پزشک متخصص ENT، سلامتی گوش و بینی را در ابعاد متفاوت مورد بررسی قرار داده و شیوه های درمانی مختلفی را در این حوزه به کار می گیرد.

وی به مشکلات مرتبط با گوش ازجمله: کم شنوایی، ناشنوایی، سوت کشیدن گوش، اختلالات حاد گوش، تومور گوش، زخم های مرتبط با گوش، زیبایی گوش و … رسیدگی خواهد کرد. همچنین به درمان مسائلی چون مشکلات چشایی، آلرژی و اختلالات سینوسی، پولیپ بینی و مشکلات تنفسی ناشی از آن و … می پردازد.

علاوه بر رسیدگی به مشکلات حوزه گوش و حلق و بینی به روش درمانی، یک متخصص ENT به مسائل در این حوزه از بعد زیباشاختی هم می پردازد. به عنوان مثال جراحی زیبایی گوش، جراحی زیبایی بینی و انواع جراحی ها مرتبط با گوش و حلق و بینی درجهت تناسب و زیبایی چهره در زمره تخصص پزشک گوش و حلق و بینی می باشد. در ادامه به تفکیک به بررسی ابعاد متفاوت وظایف یک متخصص گوش و حلق و بینی خواهیم پرداخت:

متخصص گوش

پزشک متخصص گوش لازم است توانایی تشخیص بیماری های مرتبط با گوش را داشته باشد ازجمله:

وزوز گوش: شخصی که درگیر بیماری وزوز گوش است صدایی آزار دهنده و بعضا ممتد را در گوش خود حس می کند. دلایل متفاوتی برای بروز این عارضه وجود دارد ازجمله آسیب دیدگی عصب شنوایی، از بین رفتن عصب شنوایی بر اثر افزایش سن و وجود توده های جرم در گوش وجود دارد.

اوتیت: عفونت گوش به اوتیت معروف است که خود شامل سه نوع اوتیت سروز یا تجمع مایع پشت گوش، اوتیت مدیای حاد یا عفونت حاد گوش میانی و اوتیت مدیای مزمن یا عفونت مزمن گوش میانی می باشد.

کم شنوایی: کم شنوایی تا حدی یک بیمایر شایع در سطح جهانی می باشد. بسیاری از افراد در سطوح متفاوت و براثر دلایل متفاوت ممکن است حدی از شنوایی خود را از دست دهند اما این وضعیت زمانی مشکل ساز خواهد شد که فعالیت های روزمره فرد را دچار اختلال سازد.

شایع ترین دلایل کم شنوایی شامل: سروصدای بیش از اندازه، عفونت گوش میانی، پیری، آسیب به سر و گوش، مشکلات ژنتیکی و… می باشد.

بیماری منییر: بیماری هیدروپس آندولنف یا منییر بر اثر بروز اختلال در گوش میانی ایجاد می گردد. هرچند دلایل بروز این بیماری همچنان ناشناخته است اما یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق با بررسی های فیزکی قادر خواهد بود بیماری را به موقع تشخیص داده و در مسیر درمان بیمار حرکت کنند.

تاکنون برخی بیماری ها به عنوان عوامل تشدید کننده در بروز این بیماری شناخته شده است ازجمله: آسیب در سیستم ایمنی، میگرن، عفونت های ویروسی، آلرژی، مسائل ژنتیکی و…

اصلی ترین نشانه های شایع در این بیماری شامل سرگیجه به شکل چرخشی، کاهش شنوایی، وزوز گوش، عدم تعادل و احساس سنگینی در گوش می باشد.

پارگی پرده گوش: به وضعیتی که سوراخی بزرگ یا کوچک به دلایل مختلف در پرده گوش ایجاد گردد؛ پارگی گوش گفته می شود. علل پارگی گوش شامل عفونت، تغییرات فشار، آسیب به تروما و یا آسیب آکوستیک می باشد.

جرم گوش: به پوشش موم مانند درون کانال گوش، جرم گوش می گویند. وجود میزانی از جرم گوش برای حفاظت از گوش ضروری است اما با افزایش آن ممکن است بافت گوش حساس شده و آن آسیب وارد گردد.

و… را داشته باشد.

جراحی زیبایی گوش

آتوپلاستی یا جراجی زیبایی گوش یکی از جراحی هایی است که توسط متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. در این جراحی اندازه و فرم گوش بسته به خواسته فرد و همچنین متناسب با اصول زیباشناختی و سایر اجزای صورت تغییر می یابد.

تمامی افرادی که از فرم یا سایز گوش خود راضی نیستند می توانند این جراحی را انجام دهند اما اصلی ترین کاندیداهای این جراحی شامل افراد ذیل می گردد:

افرادی که به طور مادرزادی گوش های بزرگ یا کوچک دارند.

افرادی که گوش آنها در زاویه ای نامتناسب نسبت به سر قرار گرفته است.

افرادی که دارای گوش های بیرون زده ای هستند.

افرادی که گوش های بیش از اندازه برجسته ای دارند.

افرادی که در اثر آسیب دیدگی، گوش آنها از فرم طبیعی خود خارج شده است.

در نهایت جراحی آتوپلاستی می تواند تقارن و زیبایی را برای تمامی افرادی که از گوش خود راضی نیستند به ارمغان آورد.

علاوه بر این لازم است درخصوص جراحی زیبایی گوش ازجمله اتوپلاستی نیز دانش علمی و تجربه عملی داشته باشد.

متخصص بینی

پزشک متخصص بینی، هم به مسائل مرتبط با زیبایی بینی پرداخته و هم مسائل درمانی همچون عملکرد تنفسی فرد را مورد بررسی قرار می دهد. در بخش زیبایی  لازم است پزشک متخصص شما در عمل انواع بینی و همچنین انواع جراحی بینی تبحر داشته باشد. ادامه به بررسی هر یک به تفکیک خواهیم پرداخت. بینی به طور کلی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می گردد:

بینی استخوانی: مشخصه اصلی بینی استخوانی دارا بودن قوز، بافت استخوانی مستحکم و همچنین پوست بازک بر روی استخوان بینی است.

بینی گوشتی: مشخصه اصلی بینی گوشتی شامل نوک بینی گوشتی و پهن، غضروف ضعیف و همچنین چربی پوست بینی می باشد.

بینی ترکیبی: در برخی موارد ممکن است بینی فرد ترکیبی از ویژگی های استخوانی و گوشتی را دارا باشد یعنی بینی هم دارای قوز و هم شامل نوک پهن و گوشتی باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی باز: در این سبک از جراحی رینوپلاستی،، برشی در ناحیه کولوملا یا پوست میان دو سوراخ بینی ایجاد شده و از این طریق جراح دسترسی مناسبی به سایر اجزاء بینی همچون غضروف و استخوان را دارد.

جراحی بینی بسته: در این عمل هیچگونه برش خارجی بر روی پوست فرد ایجاد نشده و برش ها درون بینی ایجاد می گردد.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته:

عموما جراحی بینی باز به منظور اهداف درمانی همچون بهبود تنفس بیمار، درمان افتادگی انحراف یا کجی بینی در کنار اهداف زیباشناختی مورد استفاده قرار می گیرد. درمقابل جراحی به سبک بسته عموما در مواردی کاربرد دارد که فرد نیاز چندانی به ترمیم اجزای بینی خصوصا در قسمت نوک بینی نداشته باشد.

تفاوت جراحی رینوپلاستی طبیعی، فانتزی یا نیمه فانتزی

طی سال های اخیر بسیاری از افراد علاقه ندارد جراحی بینی آنها در چهره چندان مشهود باشد. در جراحی بینی طبیعی، سعی بر این است تا فرم کلی بینی حفظ گردد به نحوی که نتیجه جراحی بینی افراد زیاد مشخص نباشد. به منظور حفظ فرم طبیعی بینی لازم است پزشک جراح زاویه لب و نوک بینی را چندان تغییر ندهد.

درمقابل در جراحی بینی فانتزی، قوس بینی، سایز و همچنین زوایه نوک بینی و لب بالایی به­نحوی جراحی می گردد که نتیجه جراحی بر چهره فرد کاملا مشهود می باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی در میان این دو حالت قرار گرفته و بینی تا حدی قوس داشته و همچنین زوایه لب و نوک بینی بیشتر از حالت رینوپلاستی طبیعی و کمتر از رینوپلاستی فانتزی است.

لازم است پزشک متخصص شما با توجه به نیاز و خواسته شما از نتیجه نهایی جراحی، وضعیت جسمی و فرم اولیه بینی و همچنین درتناسب با سایر اجزاء صورت، بهترین مدل عمل بینی را برای شما برگزیند.

مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی پزشک می تواند شما در گزینش بهترین متخصص گوش و حلق و بینی یاری رساند.

درمان پولیپ بینی: برخی از افراد با مشکل خرخر کردن در خواب و انسداد بینی مواجه هستند که بسیار آزار دهنده می باشد، علت بروز این مشکلات می تواند پولیپ بینی باشد، پولیپ بینی توده های متورمی هستند که در داخل بینی و گاهی سینوزیت ها رشد می کند، این توده ها اگر کوچک باشند بدون علامت می باشند ولی اما اگر بزرگتر شوند می تواند باعث بروز مشکلاتی مانند: انسداد بینی ، آبریزش بینی، کاهش حس بویایی، خرخر کردن و احساس پری و درد در ناحیه سر شوند تمامی این مشکلات می تواند آزار دهنده باشد  که برای رفع تمامی این مشکلات باید به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید تا درمان پولیپ هر چه سریعتر صورت گیرد.

درمان انحراف بینی: انحراف بینی یا سپتوپلاستی در وضعیتی ایجاد می گردد که تیغه سپتوم یا تیغه میانی در بینی فرد، بینی را به دو قسمت مساوری تقسیم نکرده باشد. این وضعیت می تواند مشکلات تنفسی را برای فرد ایجاد کرده و به همین دلیل عمل سپتوپلاستی به عنوان یک جراحی درمانی شناخته می گردد که به کمک جراح گوش و حلق و بینی می توان این عارضه را درمان کرد.

سپتورینوپلاستی: متخصص گوش و حلق و بینی به واسطه اشراف و توانایی انجام جراحی های درمانی و زیبایی توانایی انجام عمل سپتورینوپلاستی یا جراحی همزمان انحراف بینی و زیبایی بینی را دارد. در این نوع از جراحی، در حین درمان انحراف استخوان یا نوک بینی، فرد می تواند به فرم دلخواه بینی خود نیز دست یابد. یکی از مزایای این جراحی همزمان این است که دوره نقاهت تنها یک بار خواهد بود همچنین در سایر هزینه ها ازجمله داروی بیهوشی، هزینه کلینیک یا بیمارستان و… صرفه جویی شده و تنها یکبار پرداخت خواهد شد. سلامتی فرد نیز تا حد بسیاری حفظ خواهد شد چراکه به عنوان مثال داروی بیهوشی تنها یکبار تزریق خواهد شد.

عمل بینی زیبایی
نمونه نیم رخ بعد از عمل

متخصص دهان و جراح سر و گردن

علاوه بر دو تخصص پیشین، لازم است بهترین پزشک گوش و حلق و بینی در حوزه بیماری های مربوط به دهان و زبان نیز تخصص و تبحر داشته باشد. برخی از بیماری های مربوط به زبان، دهان و حنجره شامل موارد ذیل می گردد:

انواع بیماری های مربوط به زبان ازجمله درمان سرطان زبان

درمان اختلالات صدا

تشخیص و درمان انواع سرگیجه

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

درمان نواع توده های سر و گردن

درمان انواع سردردها همچون سردردهای سینوسی و رینوژنتیک

درمان نشت مایع نخاعی و مغزی

درمان انواع بیماری های غدد بزاقی

بیماری التهابی غدد بزاقی

درمان انواع عفونت های غدد بزاقی

تشخیص و درمان بیماری های مربوط به لوزه

و …

جراحی قاعده جمجمه: جراحی قاعده جمجمه یکی از مشکل ترین جراحی ها می باشد. این جراحی معمولا بصورت تیمی با همکاری متخصص گوش و حلق و بینی و جراحان مغز و اعصاب صورت می گیرد، جراحی قاعده جمجمه جراحی بسیار حساسی می باشد که باید با دقت بالایی صورت گیرد برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی قاعده جمجمه می توانید به مقاله جراحی قاعده جمجمه مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

درمان سینوزیت: سینوزیت می تواند مزمن یا حاد باشد که در نوع حاد در اکثر موارد خود به خود سینوزیت درمان می شود اما در نوع مزمن آن باید حتما به یک متخصص خوب مراجعه نمایید تا درمان صورت گیرد .

سایر خدمات

تزریق چربی

تزریق بوتاکس

زاویه سازی صورت

برجسته سازی گونه

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت صورت، پیشانی و کشیدن پوست

اینفوگرافی برای جراحی های زیبایی

محرز است که متخصص گوش و حلق و بینی با تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری ها در زندگی تمامی افراد جامعه تاثیرگذار است. توجه داشته باشید که به منظور شناسایی بهترین  پزشک متخصص در این حوزه لازم است به مجموعه کارها، دوره های گذرانده و فلوشیپ وی توجه کرده و در میان افراد دارای این تخصص بهترین فرد را برگزینید.

گزینش بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر صالح محبی در انجمن رادیولوژی ایران

برای انتخاب بهترین پزشک ENT لازم است به مواردی توجه کنید ازجمله:

تخصص پزشک: توجه به  تخصص پزشک، یکی از موارد بسیار مهم است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در کوتاه کردن روند درمان شما داشته  باشد. سعی کنید  پزشکی که برای درمان انتخاب می کنید در زمینه  بیماری مربوطه از تخصص بالایی برخورد باشد. دکتر  صالح محبی متخصص رشته گوش حلق بینی و جراحی سر و گردن و فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان  را دارا می باشند، می توانند به شما در زمینه درمان انواع بیماری های  گوش و حلق و بینی کمک کنند. دانش پزشک و هماهنگی اصول و روش های درمانی با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی از دیگر موارد لازم و حائز اهمیت در انتخاب متخصصین است.

رضایت بیماران: نتیجه تجربه و علم متخصصین در نمونه جراحی های آن ها و نظرات بیماران قابل رویت است. رضایت بیماران شامل رضایت از نتیجه درمان و همچنین رضایت از شیوه برخورد و پیگیری پزشک متخصص و همچنین میزان توجه به سلامتی بیمار بیش از سایر مسائل ازجمله امور مالی می باشد. یک متخصص خوب لازم است به حرف ها و خواسته های بیمار توجه کرده و در تمامی مراحل درمان شخص را در جریان فرآیند کار قرار دهد.

شما می توانید به نمونه جراحی های دکتر صالح محبی _ متخصص گوش، حلق و بینی – جراح سر و گردن مراجعه نمایید یا از بیماران  حاضر در مطب در رابطه با رضایتشان از پزشکی که انتخاب کرده اید سوال بپرسید،  این روش می تواند به شما کمک  بسیاری در انتخاب  پزشک   داشته باشد.

تجربه پزشک: تجربه و دانش جراح می تواند در بسیاری از جراحی های درمانی و زیبایی نتایج درخشانی به ارمغان آورد و با تجربیات خود از انواع جراحی در حوزه ی تخصص می تواند تا حد قابل توجهی بیمار را از عوارض احتمالی جراحی ها مصون نگه دارد. تجربه پزشک متخصص شامل تجربه علمی و عملی می گردد. در گام اول لازم است سبقه علمی یک پزشک را به منظور یاقتن بهترین پزشک متخصص بررسی نمایید. داشتن بورد پزشکی یکی از نشانه های اصلی در داشتن تجربه علمی قوی یک پزشک است.

اما داشتن دانش علمی برای تبدیل شدن به یک پزشک حاذق کافی نیست لذا باید به تجربه عملی و دستاوردهای پزشک از درمان های خود نیز توجه داشته باشید.

موقعیت جغرافیایی: موقعیت جغرافیایی و دسترسی شما به  پزشک از دیگر موارد حائز اهمیت است، ممکن است نیاز باشد  برای درمان به دفعات مراجعه کنید، مسافت کوتاه و دسترسی سریع تر به پزشک کار را برای شما راحت تر کرده است. البته باید گفت گاهی تخصص بالا و رضایتمندی  سایر بیماران از درمان آنچنان بالاست که نیاز به در نظر گرفتن ملاک  مسافت نمی باشد. بیماران دکتر صالح محبی از تمام مناطق هستند و تنها محدود به تهران و یا غرب تهران نمی باشند .

نقشه راه یافتن بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

تیم جراحی دکار محبی

به منظور یافتن بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در شهر خود می توانید گام های عملیاتی ذیل را مد نظر قرار دهید.

اول: ازطریق فضای مجازی، شبکه های اجتماعی، دوستان و آشنایان و حتی سایر متخصصین، لیستی از بهترین متخصصین گوش و حلق و بینی تهیه نمایید.

دوم: سوابق هر متخصص را به تفکیک بررسی نمایید. توجه داشته باشید که دارا بودن دوگانه دانش آکادمیک و تجربه عملی موفق، دو روی یک سکه است که می تواند صحت و سلامتی شما را تضمین نماید. لذا گام اول در این مرحله بررسی رزومه و سوابق علمی پزشک مورد نظر است.

گذراندن دوره علمی مرتبط با فعالیت عملی موجود، اعتبار محل تحصیل، داشتن بورد تخصصی و دانشنامه علمی و همچنین اشنایی با پیشرفن های روز علمی در حوزه تخصصی ازطریق چاپ مقالات علمی معتبر در نشریات داخلی و بین­المللی، همگی نشان دهنده میزان اعتبار علمی یک پزشک است.

اما دانش علمی برای یک پزشک تنها به مانند خمیرمایه ای می ماند که در گذر زمان و به کمک تجربه عملی به شکل و فرم ایده آل خود خواهد رسید. بر این اساس در گام دوم باید به سراغ تجربیات عملی میزان موفقیت یک پزشک در حوزه تخصصی خود رفت.

برای یک متخصص گوش و حلق و بینی و جراح سر و گردن خوب لازم است تا کارنامه عملی چشمگیری در خصوص درمان انواع بیماری های سر و گردن در کنار تجربه موفق جراحی های زیبایی گوش، بینی و صورت را دارا باشد.

سوم: در سومین گام از شناسایی بهترین متخصص ENT می توانید نمونه کارهای هر پزشک را به تفکیک مورد بررسی قرار داده و بهترین افراد را برگزینید.

چهارم: به طور حضوری به دیدار پزشک رفته و با وی مشورت نمایید. دیدار حضوری می توانید دید جامعی از میزان توجه پزشک مورد نظر به خواسته ها و نظرات شما و همچنین توجه به حفظ سلامتی شما را در اختیارتان قرار دهد. لازم است بدانید که یک متخصص خوب دید واقع بینانه ای نسبت به نتیجه نهایی جراحی و درمان در اختیار شما قرار خواهد داد و از ابتدا شما را در جریان تمامی مراحل قرار می دهد.

پنجم: صحبت با سایر مراجعین پیشین پزشک نیز می تواند شما را در انتخاب نهایی یاری رساند. همچنین می توانید به عنوان مثال نتیجه جراحی زیبایی بینی یا گوش سایر مراجعین پزشک را بررسی کرده و درنهایت بهترین فرد را در لیست خود برگزینید.

خلاصه مطلب

آن چه برای حفظ سلامت شما عزیزان و رهایی از بیماری ها می تواند موثر باشد انتخاب بهترین متخصصین برای درمان است که می توان با تحقیق و جستجوی لازم به آن دست یافت. در این مقاله سعی کردیم نکاتی را برای کمک به انتخاب بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در اختیارتان قرار دهیم. شما می توانید با بررسی سابقه علمی و عملی پزشکان متخصص در حوزه گوش و حلق و بینی بهترین متخصص را برگزیده و از این طریق بهترین نتیجه درمان با کمترین عوارض را برای خود تضمین نمایید.

سوالات متداول

متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص جراحی های درمانی بیشتر تبحر دارند یا عمل های زیبایی؟

یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب در هر دو حوزه از دانش علمی و تبحر عملی برخوردار بوده و می تواند هر دو نوع جراحی را به نحو احسن انجام دهد.

برای انجام جراحی زیبایی بهتر است به جراح پلاستیک مراجعه گردد یا متخصص گوش و حلق و بینی؟

جراحی زیبایی بینی در زمره کارهای تخصصی هر دو فرد یعنی هم جراح پلاستیک و هم متخصص گوش و حلق و بینی است با این تفاوت که متخصص گوش و حلق و بینی علاوه بر مسائل زیبایی بر مسائل درمانی مراجعین نیز اشراف و دانش علمی و عملی کافی داشته و حتی در حین جراحی زیبایی نیز می تواند هر دو مورد را درنظر گیرد. اما به طور کلی فرد می تواند به هر دو متخصص مراجعه نماید، تنها نکته این است که برای به دست آوردن بهترین نتیجه و تجربه کمترین عوارض بهتر است بهترین متخصص در شهر خود را انتخاب کنید.

آیا لازم است متخصص گوش و حلق و بینی در یک حوزه از تخصص بیشتری برخوردار باشد؟

یک پزشک حاذق با تخصص ENT در تمامی حوزه های کاری خود ازجمله جراحی ها و درمان بیماری های گوش، بینی، دهان، سرو… تخصص و تبحر کافی را خواهد داشت. شما می توانید با بررسی نمونه کارهای پزشک و صحبت با سایر مراجعین وی از این مورد اطمینان حاصل نمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۳]
دکتر صالح محبی

دکتر صالح محبی

فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه از آلمان
فلوشیپ فوق تخصصی جراحی قاعده جمجمه و سرطان (مرکز پزشکی هانوفر MHHو مرکز علوم اعصاب هانوفر INI)
هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران از سال ۱۳۹۵
دکترای تخصصی علوم اعصاب بالینی (PhD)- دانشگاه علوم پزشکی تهران (پروژه مشترک ایران- آلمان)
مدرک برد تخصصی گوش حلق بینی-جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۳۸۲-۱۳۸۶
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۹ دیدگاه ها
 1. سلام برای جراحی گوش بهتره به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کرد یا جراح پلاستیک؟

  پاسخ
 2. ایا امکان صحبت با سایر بیماران دکتر محبی برای دیدن حضوری نمونه کارها وجود داره؟

  پاسخ
  • با سلام
   بله این امکان وجود دارد. به منظور صحبت حضوری با سایر مراجعین به مطب مراجعه نمایید.

   پاسخ
   • سلام آقای دکتر چند وقت پیش گوش من تو باشگاه ضربه خورد ولی ضربه شدید نبود یه در حالت عادی درد نمیکرد مثلا موقعی که کلاه سرم میزاشتم درد می‌گرفت اما دردش شدید نبود خلاصه الان تقریباً یه ماهی میشه که گذشته ولی دردش خوب نشده میشه بگید که دلیلش چیه

    پاسخ
    • سلام.
     ممکن است مدتی طول بکشید. کمپرس گرم. خواب خوب. اعصاب ارام

     پاسخ
 3. سلام درمان پولیپ بینی با یکبار جراحی انجام میشه یا به چند جلسه نیاز داره؟

  پاسخ
  • سلام
   جراحی پولیپ بینی در یک جلسه انجام می شود.

   پاسخ
 4. سلام دکتر شما جراحی قاعده جمجه رو هم انجام میدید؟

  پاسخ
  • با سلام
   بله انجام می دهم.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *